PolskiPolski
2EnglishEnglish
o9kfp2e9r0b5s2o9re
PLN
23$
Koszyk (0)
(+48) 85 688 17 75sklep@twoje-lampy.pl
» » Spójrz na siebie – oświetlenie lustra

Spójrz na siebie – oświetlenie lustra

Data dodania: 19-05-2017 Spójrz na siebie – oświetlenie lustra
 
Korzystny wygląd w lustrze to nie tylko kwestia stroju, makijażu, figury z której jesteśmy zadowoleni. Jeśli oświetlenie obok lustra albo nad nim jest nieodpowiednie, nawet najlepszy strój nie uratuje odbicia. Chcesz zawsze wyglądać doskonale, poprawnie się oświetl.
 
Ozdobne światło
 
Można z powodzeniem powiedzieć, że przy oświetlaniu łazienki często popełnia się błąd. Łazienka staje się tym samym albo za ciemna, albo za jasna, a to wszystko sprawia, że odbicie w lustrze jest bardzo niekorzystne. Aby odbicie nie doprowadzało do frustracji należy zadbać o prawidłowe ustawienie lamp przy lustrze. Kluczem jest słowo „przy”, po obu jego stronach. Zazwyczaj w łazienkach spotyka się jedynie oświetlenie górne bądź lampę zamontowaną tuż nad lustrem, co prowadzi do nadmiernego zacieniania twarzy. Istotnie, można zamontować nad lustrem tzw. obrazówkę, czyli niewielką, wąską lampę, która oświetli lustro, jednak ma ona przede wszystkim cel ozdobny. Może również dać światło w łazience w momencie, kiedy nie chce się włączać górnego.
Obecnie w sklepach istnieje bardzo duży wybór obrazówek, zarówno przeznaczonych do pokojów, aby podkreślić obrazy, jak i do łazienek. Różnica najczęściej wyraża się w wyglądzie lam, ponieważ lampy nad obrazy bywają bardziej ozdobne, większe i tym samym cięższe. Obrazówki łazienkowe są wąskie – o różnej długości, w zależności od potrzeby – nie rzucające się w oczy. Decydując się na zamontowanie takiej trzeba pamiętać, że nie jest to prawidłowe oświetlenie w łazience, zwłaszcza jako jedyne źródło światła, lecz jedynie dodatek.

http://www.twoje-lampy.pl/amplex-expo-m-514-chrom-obrazowka-p-26138.html

alt
 
Poprawne światło
 
W takiej sytuacji pojawia się pytanie: jakie światło jest poprawne? Najlepiej sprawdzi się boczne, czyli lampy umieszczone po obu bokach lustra. Nie pozwoli to na zacienienie twarzy ani utrudnienie czynności pielęgnacyjnych wykonywanych w tym miejscu. Dobrym pomysłem są niewielkie kinkiety, których kształty są obecnie tak różnorodne, że z powodzeniem każdy znajdzie coś dla siebie. Kwadratowe, okrągłe, owalne, nawet trójkątne lub w kształcie kwiatu, nie stanowią problemu, jeśli chodzi o dostępność. Najlepiej jednak nie przesadzać z dekoracyjnością kinkietu, gdyż to może spowodować ograniczenie rozprzestrzeniania się światła.
Wybrany model kinkietów należy zamontować po obu bokach lustra tak, aby środek oświetlenia znajdował się na wysokości wzroku. Tak umieszczone lampy równomiernie oświetlą całą twarz ułatwiając mycie się, golenie i wykonywanie makijażu. Dodatkową zaletą jest fakt, że przy takim oświetleniu nie zmienia się kolor twarzy.
Jednocześnie trzeba wziąć pod uwagę, że kinkiety to nie jedyne oświetlenie, które powinno być w łazience. Warto rozważyć lampy halogenowe lub ledowe wbudowane w sufit w kilku strategicznych punktach, żeby wszystko było dobrze widoczne.

http://www.twoje-lampy.pl/ideal-lux-mirror-20-ap2-brunito-017327-p-52634.html
alt

 
Przejdź do strony głównej

Najpopularniejsze marki na Twoje-Lampy.pl

4 ConceptsALDEXALFAAMPLEXAQUAFORMARGONAUHILONAZZARDOBeadlightBPM LightingBRITOPCANDELLUXCLEONIDALENDavey LightingDELTAE-LIGHTECRYSTALEGLOELITE BOHEMIAElstead LightingFLASH & DQFolky DollsGAUDIAGLASS LPSGLOBOGLPGTVIDEALIDEAL LUXIDEUSITALUXJUPITERKANLUXKASPAKOLARZKURIOZAKUTEKKUTEK MOODLABRALamp GustafLASVITLED lineLENA LIGHTINGLIGHT PRESTIGELIRIOLIS LIGHTINGLUMINEXLUXRAMMANTRAMARKSLOJDMAXlightMAYTONIMEGAMANMILAGRONAMATNILSENNOWODVORSKIOriginal BTCOXYLEDPABOBOPAUL NEUHAUSPAULMANNPHILIPSRABALUXRAMKOREALITYREDLUXRENDLSHILOSIGMASKOFFSOLLUXSOMPEXSPOT LightSPOTLINEStep into designSTUDIO ITALIA DESIGNSWAROVSKITK-LightingTwoje-LampyWOJNAROWSCYZUMAline