PolskiPolski
2EnglishEnglish
ucr23dg2t9n8e212gdj3
PLN
23$
Koszyk (0)
(+48) 85 688 17 75sklep@twoje-lampy.pl
» » Poprawne oświetlenie podjazdu

Poprawne oświetlenie podjazdu

Data dodania: 02-06-2017 alt

Poprawne oświetlenie podjazdu

 
Wiele osób pamięta o oświetleniu ścieżek w ogrodzie, jednak znacznie mniej pamięta o konieczności oświetlenia podjazdu. Bez tego nie tylko ciężko będzie wjechać samochodem na posesję, ale będzie to również mniej przyjemne.
 
Pomysł pierwszy – reflektory
 
Jednym z wygodniejszych pomysłów na oświetlenie podjazdu są reflektory. Nie chodzi w tym przypadku o duże, wysokie reflektory niczym na stadionie, lecz o lampki punktowe. Montuje się je w podłożu – w przypadku podjazdów w posadzkę betonową na zewnątrz – dzięki czemu nie zajmują miejsca oraz oświetlają korzystnie wjazd. Zamontowane w nich żarówki mają optymalną moc, nie powodującą oślepienia kierowcy. Dodatkowo mogą stanowić ozdobę, uzupełniającą wygląd otoczenia wokół domu.
alt

 
Pomysł drugi – lampy latarnie
 
Lampy latarnie prezentują się bardzo atrakcyjnie, zwłaszcza w przypadku dłuższych podjazdów. Gdy między bramą wjazdową a domem lub garażem jest dłuższa trasa, latarnie będą dobrym wyborem. Przede wszystkim oświetlą trasę mocniej, niż wbudowane w podjazd lampki, dodatkowo mogą stanowić ciekawą ozdobę. Latarnie ogrodowe posiadają zróżnicowane kształty, jednak nie ma sensu przesadzać z ich ozdobnością, szczególnie jeśli dom sam w sobie ma na zewnątrz ozdobne elementy.
alt
 
Pomysł trzeci – lampy z czujnikiem
 
Wygodnym rodzajem lamp do oświetlenia podjazdu oraz do oświetlenia ganku są lampy z czujnikiem. Działają one na zasadzie wykrywania ruchu – gdy ktoś podjeżdża lub podchodzi, pojawia się światło. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli nie chcesz, żeby podjazd był cały czas oświetlony.
Jest to coraz popularniejsze, ponieważ pozwala oszczędzić na prądzie – lampa nie jest włączona na stałe, na całą noc – a dodatkowo lampy z czujnikiem można łatwo ukryć na zewnątrz domu.

http://www.twoje-lampy.pl/lampy-zewnetrzne-c-62.html


 
Przejdź do strony głównej

Najpopularniejsze marki na Twoje-Lampy.pl

4 ConceptsALDEXALFAAMPLEXAQUAFORMARGONAUHILONAZZARDOBeadlightBPM LightingBRITOPCANDELLUXCLEONIDALENDavey LightingDELTAE-LIGHTECRYSTALEGLOELITE BOHEMIAElstead LightingFLASH & DQFolky DollsGAUDIAGLASS LPSGLOBOGLPGTVIDEALIDEAL LUXIDEUSITALUXJUPITERKANLUXKASPAKOLARZKURIOZAKUTEKKUTEK MOODLABRALamp GustafLASVITLED lineLENA LIGHTINGLIGHT PRESTIGELIRIOLIS LIGHTINGLUMINEXLUXRAMMANTRAMARKSLOJDMAXlightMAYTONIMEGAMANMILAGRONAMATNILSENNOWODVORSKIOriginal BTCOXYLEDPABOBOPAUL NEUHAUSPAULMANNPHILIPSRABALUXRAMKOREALITYREDLUXRENDLSHILOSIGMASKOFFSOLLUXSOMPEXSPOT LightSPOTLINEStep into designSTUDIO ITALIA DESIGNSWAROVSKITK-LightingTwoje-LampyWOJNAROWSCYZUMAline