wyszukiwanie zaawansowane
Koszyk (0)
PolskiAngielski
» » Lampy z polietylenu – nowoczesność i ekologia

Lampy z polietylenu – nowoczesność i ekologia

Data dodania: 08-01-2018 Lampy z polietylenu – nowoczesność i ekologia

Kto by pomyślał, że lampa może być nie tylko wyjątkowa, dekoracyjna, lecz również ekologiczna. Lampy z polietylenu to jedno z największy zaskoczeń oraz rewolucji w dziedzinie oświetleniowej. Ciekawe, praktyczne, jeżeli jeszcze się z nimi nie spotkałaś, poznaj je i zapragnij mieć w swoim domu.

Jak wyglądają lampy z polietylenu?

Polietylen to tworzywo sztuczne, które bywa szeroko wykorzystywane m. in. wędkarstwie, żeglarstwie, do tworzenia elementów niezbędnych dla pasjonatów sprzętów. Ciekawsze jest jednak, że polietylen jest przydatny do wykonywania designerskich lamp.
Dzięki wykorzystaniu wspomnianego tworzywa lampy polietylenowe mogą mieć różnorodne ciekawe kształty, gdyż materiał nadaje się do swobodnego kształtowania. Przy tym całość jest gładka, nie ma kantów, rogów ani zagięć, co ułatwia czyszczenie, jak również bezpieczeństwo. Jeżeli ma się małe dzieci, nie trzeba obawiać się, że boleśnie uderzą się o ten element wyposażenia.
Wracając do czyszczenia wystarczy przemywać powierzchnię lampy wilgotną, lecz nie mokrą, szmatką. Nie będzie ani smug, ani wycieńczającego szorowania drobiazgów.
https://www.twoje-lampy.pl/spotline-165400-rotoball-e27-wiszaca-srebrnoszary-bialy-max-25w-p-29960.html
alt

Oszczędzanie a lampy polietylenowe

Lampy polietylenowe to nie tylko niezwykły element wyposażenia mieszkania. To również możliwość oszczędzenia na prądzie. Jest to związane z żarówkami, które najlepiej do nich wkręcać. Chodzi tu przede wszystkim o żarówki energooszczędne, w przypadku dużych gwintów w lampach oraz LED w przypadku mniejszych gwintów w lampie. Obie mają tendencję do dawania światła przez 8-9 tys. godzin, czyli znacznie więcej, niż zwykłe żarówki. Jednocześnie pobierają mniej mocy, dzięki czemu w rocznym rozrachunku płaci się mniej za prąd.

Solidność i ciepło

Wybrana do domu lampa powinna być solidna i wytrzymała na temperatury. Z uwagi na to, że wiele lamp polietylenowych posiada oznaczenia: IP55, IP44, IP20, jest przeznaczona do wykorzystywania w domu, nie na zewnątrz.
Po zakupie lampy, należy znaleźć dla niej miejsce. Warto wiedzieć, że nadają się praktycznie do każdego pomieszczenia od salonu po sypialnię, od parapetu i półki, po biurko. W każdym miejscu będą prezentowały się efektownie dając ciepłe – lub kolorowe – światło o stonowanej barwie.
Ze względu na całkowitą zabudowę lampy płynące z niej światło może nie nadawać się do pracy i wykonywania precyzyjnych czynności, lecz z powodzeniem będzie tym oświetleniem, które pomoże w wypoczynku. Lampy dostępne są w wersji stojącej (podłogowe), wiszącej (sufitowe), jak również niewielkich rozmiarów, idealne na biurko, półkę w pokoju dziecięcym albo parapet.

O co chodzi z ekologią?

Najciekawszą zaletą lamp polietylenowych jest fakt, że nie zanieczyszczają środowiska, nawet jeśli nadają się już do wyrzucenia. Doskonale nadają się jako produkt do recyklingu, z którego można wykonać kolejne produkty codziennego użytku.


 
Przejdź do strony głównej

Najpopularniejsze marki na Twoje-Lampy.pl

4 ConceptsALDEXALFAAMPLEXAQUAFORMARGONAZZARDOBeadlightBPM LightingBRITOPCANDELLUXCLEONIDALENDavey LightingDELTAE-LIGHTECRYSTALEGLOELITE BOHEMIAElstead LightingENERGIZERFLASH & DQFolky DollsGAUDIAGLASS LPSGLOBOGLPGTVIDEALIDEAL LUXIDEUSITALUXJUPITERKANLUXKASPAKOLARZKURIOZAKUTEKKUTEK MOODLABRALamp GustafLED lineLENA LIGHTINGLIGHT PRESTIGELIRIOLIS LIGHTINGLUMINEXLUXRAMMANTRAMARKSLOJDMAXlightMAYTONIMEGAMANMILAGRONAMATNILSENNOWODVORSKIOriginal BTCPABOBOPAUL NEUHAUSPAULMANNPHILIPSRABALUXRAMKOREALITYREDLUXRENDLSHILOSIGMASKOFFSOLLUXSOMPEXSPOT LightSPOTLINEStep into designSWAROVSKITK-LightingTwoje-LampyWOJNAROWSCYZUMAline