PolskiPolski
2EnglishEnglish
3incps60wpjulj
PLN
23$
Koszyk (0)
(+48) 85 688 17 75sklep@twoje-lampy.pl
Strona główna » PORADY » Inteligentne żarówki – czy warto je mieć?
 • DARMOWA WYSYŁKA

Dodatkowe opcje przeglądania

Kategorie

Kontakt

 • NIP: PL5422694921

 • E-mail:sklep@twoje-lampy.pl
 • Telefon(+48) 85 688 17 75
  [PL - EN - RU]
 • Godziny otwarcia salonu
  pn-pt 8.00-17.00
  sobota 9.00-13.00

  ul.Hetmańska 44
  15-727 Białystok
 • PayPal
 • Przelewy24
 • First Data Polcard
 • Credit Agricole Raty

Inteligentne żarówki – czy warto je mieć?

Data dodania: 23-04-2018
Inteligentne żarówki – czy warto je mieć?

Technologia nie zamyka się już tylko w nowym komputerze lub telefonie. Jest integralną częścią życia, która pełni coraz więcej funkcji w domu. Inteligentne domy to przyszłość, która na razie ogranicza się tylko do niektórych domowych elementów, w tym żarówek.
https://www.twoje-lampy.pl/gtv-ld-pc2a60-12-e27-12w-p-81619.html

alt

Co to jest inteligentna żarówka?

Samo pojęcie inteligentnej żarówki wydaje się zaskakujące, jednak ma już rację bytu i charakteryzuje element oświetlenia, który zaopatrzony jest w diody oraz możliwość sterowania nimi.
Inteligentne żarówki poza diodami zawierają także moduł elektroniczny z układem scalonym, dzięki któremu udaje się bezprzewodowe kierowanie lampą, pamięć flash do zapisywania wprowadzanych ustawień, odbiornik podczerwieni ułatwiający komunikację z żarówką. Wszystko to zamknięte jest w przedmiocie, który niewiele różni się od żarówek znanych i używanych od lat.

Sposób działania inteligentnych żarówek

Chcąc zaopatrzyć dom w takie rozwiązanie świetlne dobrze jest zdawać sobie sprawę, że istnieje kilka możliwości działania żarówek, czyli:

•    żarówki na podczerwień – stanowią jeden z prostszych i tańszych sposobów działania inteligentnych żarówek, jednak ich wadą jest, że komunikacja możliwa jest jedynie w odległości 5-10 metrów. Sterowanie odbywa się przy pomocy pilota, choć obecnie możliwe jest także używanie smartphona, pod warunkiem, że ma on nadajnik podczerwieni (nie każdy model go posiada). Aby sterowanie żarówką na podczerwień przebiegało pomyślnie na drodze pilot/telefon – żarówka nie powinno być przeszkód, np. mebli, a pilot musi być ustawiony w stronę żarówki-odbiornika;
•    żarówki z Bluetoothem – znacznie większy zasięg mają żarówki, które korzystają z technologii Bluetooth, ich zaletą jest możliwość komunikacji na znacznie większej odległości od 10 do 100 metrów. W ich przypadku pilot to tylko jedna z wielu możliwości, ponieważ jego funkcję może pełnić również smartphone, tablet, komputer, jeżeli tylko każde z nich wyposażone jest w Bluetooth’a oraz dodatkową aplikację do obsługi żarówek. Przy tym nie trzeba celować urządzeniem w żarówkę, liczy się zasięg nadajnika i można sterować światłem nawet przez ściany;
•    żarówki i wi-fi – najnowocześniejszy model żarówek inteligentnych daje możliwość sterowania przez połączenie internetowe, z każdego miejsca, w którym taka sieć jest dostępna. Połączenie nie jest ograniczone przez ściany ani podłogi. Czasami niezbędne jest centralne kontrolowanie, które zarządza systemem i umożliwia włączanie, wyłączanie lamp oraz natężenie światła.

Co dają inteligentne żarówki?

Żarówki inteligentne to krok na przód w kwestii oświetlenia. Nie są tylko po to, żeby dawać światło. Dzięki nim można oświetlenie dopasowywać do siebie i aktualnych potrzeb, regulując jego ostrość, a nawet barwę. Im bardziej zaawansowana żarówka, tym więcej ma funkcji i może nawet zmieniać kolor lub tworzyć świetlne dekoracje oraz iluminacje. Co ciekawe można wybrać barwę oświetlenia do aktualnego nastroju, do pracy, do zabawy, światło relaksacyjne lub ułatwiające zaśnięcie (przydaje się w pokoju dziecięcym). Sterowanie przy pomocy Bluetootha lub wi-fi pozwala na wyłączanie światła bez wychodzenia z pomieszczenia, w którym aktualnie się znajdujesz.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PORADY

Super promocje w ofercie

Najpopularniejsze marki na Twoje-Lampy.pl

#PROMOCJE4 ConceptsABIGALIALDEXALFAAltavola DesignAMPLEXAPETIAQFORMARGONASTROAUHILONAUSTROLUXAZZARDOBERELLA LIGHTBLAUPUNKTBRILLIANTCANDELLUXCOSMOLightDALENDARDESIGN FOR THE PEOPLEDOBACE-LIGHTECRYSTALEGLOElstead LightingEMIBIGENDONEVOLUTIONHOMEGLASS LPSGLOBOGLPGTVHELLUXHOLDBOXIDEAL LUXIDEUSINQINTERIORS1900ITALUXJUPITERKANLUXKASPAKETERKOLARZKUTEKKUTEK MOODLABRALAMKURLAMPEXLED lineLEDDOMLIGHT PRESTIGELIS LIGHTINGLUCIDELUMEN LIGHTLUMINA DECOLUMINEXLUTECMANTRAMARKSLOJDMAXlightMAYTONIMILAGROMW GLASBERGNAMATNILSENNORDLUXNOVOLUXNOWODVORSKIONE LIGHTOXYLEDOZZOPAULMANNPHILIPSPOLUXRABALUXRAMKOREALITYReccagni AngeloRENDLRLSAXBYSHILOSIGMASLVSOLLUXSPECTRUMLEDSPOT LightSTEINELSWAROVSKITHOROTK-LightingTRIOZUMAline
 • Przelewy24_small
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu